Działania „Alkohol i narkotyki”
Dziś od wczesnych godzin porannych na terenie powiatu krasnostawskiego i radzyńskiego prowadzone są działania pod kryptonimem „Alkohol i narkotyki”, które mają ogólnopolski charakter. Kontrole drogowe będą przeprowadzane głównie pod kątem badania stanu trzeźwości kierujących. Celem akcji przeprowadzenie jak największej ilości badań trzeźwości kierującymi pojazdami i wyeliminowanie z ruchu drogowego kierujących znajdujących się pod działaniem alkoholu lub środka odurzającego. Na efekty akcji nie trzeba było długo czekać, bo już kilkadziesiąt minut po rozpoczęciu akcji w Krasnymstawie wpadł nierzeźwy 20-letni kierujący.
Dziś wczesnym rankiem na terenie powiatu krasnostawskiego rozpoczęły się działania pod kryptonimem „Alkohol i narkotyki”. Głównym celem tych działań przeprowadzenie jak największej ilości badań trzeźwości kierującymi pojazdami i wyeliminowanie z ruchu drogowego kierujących znajdujących się pod działaniem alkoholu lub środka odurzającego. Na drogach już pracuje zwiększona liczba patroli ruchu drogowego. Policjanci kontrolują głównie stan trzeźwości kierujących i prowadzą badania na zawartość w organizmie środków odurzających.
Jest to kolejna akcja policji mająca na celu ograniczenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego. Na efekty działań nie trzeba było długo czekać, bo już kilkadziesiąt miniut po rozpoczęciu działan w ręce mundurowych wpadł nietzreźwy kierujący. W Krasnymstawie funkcjonareiusze zatrzymali do kontroli drogwej 20-latka, który mając w organizmie ponadf 0,5 promila alkoholu kieorwał pojazdem marki Mercedes.
Podczas akcji policjanci skoncentrują się na przeprowadzeniu maksymalnej ilości badań kierowców i udaremnieniu dalszej podróży tym, którzy kierują pojazdami pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.
Działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych, spowodowanych przez kierujących "na podwójnym gazie", bądź pod wpływem narkotyków.
Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach!
Apelujemy również do osób, które widzą, gdy za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Nie czekajmy na tragedię. Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla niego samego, ale też dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego.
Nie bądźmy obojętni. Reagujmy w każdej tego typu sytuacji.
P.W./P.M.