Strona używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody.

Aktualności

Wyniki działań „Bezpieczny przejazd kolejowy” Policjanci ujawnili 32 wykroczenia

Krasnostawscy policjanci 8 października prowadzili działania „Bezpieczny przejazd kolejowy”. W trakcie akcji, mundurowi czuwali nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym w obrębie przejazdów kolejowych. Policjanci ujawnili 32 wykroczenia polegające na niezastosowaniu się do znaku „STOP” przed przejazdem kolejowym. Apelujemy o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego!

Przyczyną większości wypadków na przejazdach kolejowych jest nieostrożność kierowców. Lekceważenie i niestosowanie się do znaku „STOP”, wjeżdżanie na przejazd, gdy sygnalizator wskazuje światło czerwone, próby przejechania pod zamykającymi się zaporami przejazdów, to główne grzechy nie tylko kierujących. Dlatego mając na celu przede wszystkim ograniczenie liczby zdarzeń, do jakich dochodzi na przejazdach kolejowych krasnostawscy policjanci prowadzili wczoraj działania pn. „Bezpieczny przejazd kolejowy”.

Na pobłażliwość policjantów nie mogli liczyć kierowcy, którzy lekceważyli obowiązujące przepisy. Podczas wczorajszych działań mundorowi ujawnili aż 32 wykroczenia polegają na niezastosowaniu się do znaku B-20 „STOP” przed przejazdem kolejowym.

Absolutnie najważniejszą zasadą na przejazdach kolejowych jest zachowanie szczególnej ostrożności. Znak „STOP”, który się przed nim znajduje nie umieszczony jest tam przypadkowo. Przed tym znakiem należy bezwzględnie zatrzymać pojazd, a następnie upewnić się, czy nie nadjeżdża pociąg. Gdy nie stwierdzimy jego obecności, można przejechać przez przejazd.

Podobnie w chwili, gdy sygnalizator nadaje pulsacyjne światło czerwone, obowiązuje bezwzględny zakaz wjazdu na przejazd kolejowy, nawet w sytuacji, gdy rogatki nie zostały jeszcze opuszczone, bądź ich opuszczanie dopiero się rozpoczęło.

Kierujący, którzy myślą, że zdążą jeszcze przed szlabanem i przed pociągiem, popełniają poważne wykroczenie. Warunki techniczne pociągów uniemożliwiają ich natychmiastowe zatrzymanie w sytuacji zagrożenia. Najcięższe składy potrzebują do tego kilkuset metrów.

Apelujemy! Nie ryzykuj życiem, stosuj się do przepisów ruchu drogowego!

sierżant sztabowy Anna Chuszcza

Powrót na górę strony