Aktualności

Bezpieczne wakacje z policjantami

Data publikacji 10.07.2024

W ramach trwającej akcji „Bezpieczne wakacje 2024” policjanci spotykają się z dziećmi i młodzieżą w celu przedstawienie szeroko rozumianych zasad bezpieczeństwa oraz rozwinięcie postaw umożliwiających unikanie, zapobieganie i pokonywanie niebezpieczeństw. Ostatnie takie spotkanie miało miejsce we wtorek w Krasnostawskim Domu Kultury, gdzie policjantka rozmawiała z uczestnikami półkolonii.

W ramach akcji pn. „Bezpieczne Wakacje 2024” oraz na zaproszenie Krasnostawskiego Domu Kultury policjantka zajmująca się profilaktyką spotkała się z dziećmi uczęszczającymi na półkolonie.  Tematem przewodnim rozmów profilaktycznych było bezpieczeństwo najmłodszych podczas letniego wypoczynku.

Policjantka przypomniała najmłodszym numery alarmowe oraz sposób podawania informacji przez telefon. Podczas spotkań omówiono zasady bezpieczeństwa nad wodą, poruszania się po drogach oraz bezpieczne zachowania podczas kontaktu z psem oraz w czasie ataku przez to zwierzę.

Ponadto przypomniała jakie zagrożenia mogą płynąć z rozmowy z nieznajomymi osobami i kogo należy powiadomić, gdy zostanie się skrzywdzonym przez osobę dorosłą. Wszystkie informacje były tylko kwestią uporządkowania wiedzy, bowiem jak pokazały dzieci ich wiedza na temat bezpieczeństwa jest bardzo duża.

starszy sierżant Anna Chuszcza

Powrót na górę strony