Aktualności

Nietrzeźwy kierujący chciał wykupić się łapówką

Wczoraj policjanci z Krasnegostawu zatrzymali 65 latka podejrzewanego o prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. W momencie zatrzymania mężczyzna miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. W zamian za odstąpienie od czynności służbowych, mężczyzna obiecywał mundurowym 100 złotych łapówki. Za wymienione czyny grozi mu zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna i nawet do 10 lat pozbawienia wolności za obiecywanie korzyści majątkowej.

W dniu wczorajszym funkcjonariusze zatrzymali 65 letniego mieszkańca gminy Trawniki w związku z podejrzeniem kierowania przez niego samochodem osobowym w stanie nietrzeźwości. W chwili zatrzymania mężczyzna miał prawie trzy promile alkoholu w organizmie. 

Mężczyzna chcąc uniknąć grożących mu konsekwencji zaproponował policjantom 100 złotych łapówki w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. O całej sytuacji mundurowi natychmiast powiadomili oficera dyżurnego jednostki policji w Krasnymstawie.

65 latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. W dniu dzisiejszym usłyszał zarzuty kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości  i wręczenie korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu w zamian za ustąpienie od czynności służbowych. Za wymienione czyny grozi mu zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna i nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

aspirant Grzegorz Kucharski

Powrót na górę strony