Aktualności

Policjant rozmawiał z dziećmi o bezpieczeństwie w czasie wakacji

Data publikacji 03.07.2024

Policjant z Posterunku Policji w Fajsławicach, w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje 2024” spotkał się z dziećmi. W trakcie prelekcji opowiedział najmłodszym o tym, jak bezpiecznie spędzić wakacje. Wszystko po to, aby przypomnieć o ewentualnych zagrożeniach oraz sposobach na ich uniknięcie. Na koniec spotkania dzieci dostały odblaski.

W ramach przedsięwzięcia pn. „Bezpieczne Wakacje 2024” oraz na zaproszenie Gminnego Centrum Kultury w Fajsławicach policjant z Posterunku Policji w Fajsławicach uczestniczył w spotkaniu z dziećmi uczęszczającymi na turnus „Wakacje z GOK”.  Tematem przewodnim rozmów profilaktycznych było bezpieczeństwo najmłodszych podczas letniego wypoczynku.

Policjant przypomniał podstawowe zasady, jakie należy stosować będąc nad wodą, pozostając samemu w domu, czy jak należy się zachowywać i czego przestrzegać w kontaktach z osobami nieznanymi. Mundurowy omówił również zagadnienia z bezpieczeństwem w ruchu drogowym.

Dzieci były również zainteresowane pracą policjanta. Dowiedziały się na czym na codzień polega jego praca. Miały też okazję przymierzyć policyjny strój.

Na koniec spotkania dzieci otrzymały odblaski, które zwiększą ich bezpieczeństwo w czasie letniego wypoczynku.

starszy sierżant Anna Chuszcza

Powrót na górę strony