Aktualności

Oszukał przez Internet 100 osób na niemal 40 000 zł

Data publikacji 01.07.2024

Krasnostawscy kryminalni ustalili sprawcę oszustw przy sprzedaży różnego rodzaju produktów na jednym z portali internetowych. 39-latek po otrzymaniu zapłaty za oferowany towar nie wysyłał go klientom. Oszukał w ten sposób 100 osób na łączną kwotę prawie 40 tys. zł. Teraz grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Krasnegostawu ustalili sprawcę internetowych oszustw. Z ustaleń mundurowych wynika, że 39-latek działał od stycznia 2023 roku do kwietnia bieżącego roku. Policjanci dotarli również do jednego pokrzywdzonego oszukanego w kwietniu 2020 roku.

Podejrzany umieszczał fikcyjne oferty na lokalnym portalu internetowym. Oferował na sprzedaż różnego rodzaju produkty, w tym telefony, rowery oraz akcesoria i części rowerowe.

Osoby, które kontaktowały się z ogłoszeniodawcą, wpłacały umówione kwoty na podany przez mężczyznę numer konta bankowego, po czym nie otrzymywały zakupionego towaru, ani zwrotu pieniędzy.

Mężczyzna oszukał w ten sposób 100 osób z terenu całej Polski na kwotę niemal 40 tys. złotych.

To nie pierwszy konflikt z prawem 39-latka z powiatu krasnostawskiego. Był on już w przeszłości notowany za inne oszustwa. Obecnie przebywa w Zakładzie Karnym, gdzie odbywa karę pozbawienia wolności.

Za obecne czyny grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

starszy sierżant Anna Chuszcza

Powrót na górę strony