Aktualności

Spotkanie policjantów z uczniami szkoły średniej

Data publikacji 22.05.2024

Wczoraj (21 maja) krasnostawscy policjanci spotkali się z uczniami Zespołu Szkół w Żółkiewce. Tematem przewodnim był nabór do Policji. Omówiono wszelkie tematy związane z naborem do Policji, przebiegiem proces rekrutacji.

21 maja, w ramach promocji zawodu policjanta policjanci z KPP w Krasnymstawie spotkali się z uczniami Zespołu Szkół w Żółkiewce.

Stróże prawa przybliżyli zebranym charakter służby w Policji oraz zaprezentowali, jakie możliwości daje wstąpienie w jej szeregi. Zaakcentowali, iż decydując się na pracę w tej formacji ważna jest chęć niesienia pomocy, empatii, ale również odporność psychiczna. Zaznaczyli, że wszystko to rekompensuje satysfakcja z realizowanych zadań. Istotą spotkania było przede wszystkim przedstawienie młodzieży, jakie są wymagania, aby zostać funkcjonariuszem policji oraz jakie możliwości daje nam służba w tej formacji.

Uczniowie mieli możliwość poznania kryteriów niezbędnych do wstąpienia w szeregi policjantów, dowiedzieli się gdzie i jakie dokumenty powinni złożyć. Prelegenci zaprezentowali i omówili poszczególne etapy postępowania kwalifikacyjnego.

Na zakończenie młodzież miała możliwość zadania pytań.

starszy sierżant Anna Chuszcza

Powrót na górę strony