Aktualności

Tymczasowy areszt dla dwóch sprawców dotkliwego pobicia

Najbliższe trzy miesiące w areszcie spędzi dwóch mężczyzn, którzy dotkliwie pobili 22-latka. Sprawcy zaatakowali go w parku w miejscowości Żółkiewka. Mężczyzna, z ciężkimi obrażeniami został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala w Lublinie. Oprawcy za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

O pobiciu 22-latka z gminy Żółkiewka dyżurny krasnostawskiej policji został powiadomiony we wtorek 14 maja przed godziną 18:00. Sprawcy kopali go i zadawali mu ciosy rękoma po całym ciele. W wyniku uderzeń pokrzywdzony doznał obrażeń wymagających hospitalizacji, załoga lotniczego pogotowia ratunkowego przetransportowała go szpitala w Lublinie.

Policjanci bezpośrednio po zdarzeniu zatrzymali dwóch mieszkańców gminy Żółkiewka, 58-latka i 64-latka. Obaj byli pod silnym działaniem alkoholu. 58-latek miał w organizmie ponad 2 promile, a 64-latek niemal 3. Po zatrzymaniu trafili do policyjnego aresztu.

Obaj mężczyźni wczoraj zostali doprowadzeni do prokuratury w Zamościu, gdzie usłyszeli zarzuty pobicia, którego skutkiem było spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu 22-latka.

Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

starszy sierżant Anna Chuszcza

Film zatrzymani sprawcy pobicia

Pobierz plik zatrzymani sprawcy pobicia (format mp4 - rozmiar 4.07 MB)

Powrót na górę strony