Aktualności

Poszukiwania 17 latki zakończone licznymi zarzutami

Wczoraj w nocy krasnostawscy policjanci prowadzili poszukiwania za 17 latką, która po kłótni z chłopakiem zabrała jego samochód i odjechała w nieznanym kierunku. Opisywanego Volkswagena mundurowi namierzyli w powiecie chełmskim. Kierująca nim 17-latka nie chciała zatrzymać się do kontroli, a uciekając z pasażerami w środku, popełniła liczne wykroczenia drogowe ostatecznie rozbijając auto na latarni. Wkrótce odpowie za jazdę bez uprawnień, niezatrzymanie się do kontroli, krótkotrwałe użycie pojazdu oraz popełnione wykroczenia drogowe.

Wczoraj w nocy dyżurny krasnostawskiej jednostki otrzymał informację, że 17 letnia mieszkanka gminy Krasnystaw przywłaszczyła samochód swojego partnera i odjechała w nieznanym kierunku. Jak się okazało, młoda kobieta wybrała się na przejażdżkę ze swoim chłopakiem, gdy w pewnym momencie doszło między nimi do sprzeczki, wykorzystała jego chwilową nieobecność w pojeździe, przesiadła się za kierownicę i odjechała w nieznanym kierunku. 

24 latek poszukiwał dziewczyny na własną rękę, jednak z negatywnym skutkiem. W końcu pojechał do miejsca zamieszkania dziewczyny, gdzie opowiedział o sytuacji jej matce. Ta postanowiła złożyć zawiadomienie o zaginięciu 17 latki.

Mundurowi natychmiast przystąpili do poszukiwań. Ustalili, że kobieta może przebywać na terenie powiatu chełmskiego. W trakcie dalszych działań policjanci zauważyli opisywany pojazd w miejscowości Krupe. Autem kierowała 17-latka wraz z pasażerami.

Policjanci wydali kierującej polecenie zatrzymania się, jednak ta nie reagowała i postanowiła uciekać. W trakcie ucieczki popełniła liczne wykroczenia drogowe, narażając swoich pasażerów na niebezpieczeństwo. Ostatecznie dziewczyna zakończyła jazdę na przydrożnej latarni. Uszkodziła też ogrodzenie jednej z posesji. Na szczęście ani ona, ani pasażerowie nie odnieśli obrażeń. Była trzeźwa.

Teraz 17 latka będzie tłumaczyła się przed sądem. Odpowie za jazdę bez uprawnień, niezatrzymanie się do kontroli, krótkotrwałe użycie pojazdu oraz popełnione wykroczenia drogowe.

starszy sierżant Anna Chuszcza

Powrót na górę strony