Aktualności

Podsumowanie działań „Prędkość”. Niechlubny rekordzista pędził 140 km/h w obszarze zabudowanym!

Policjanci ruchu drogowego na terenie powiatu krasnostawskiego prowadzili wzmożone działania kontrolno - prewencyjne pod kryptonimem „Prędkość”. Celem działań była poprawa bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego w okresie wzmożonego ruchu na drogach przed świętami. Funkcjonariusze zatrzymali 65 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. Niechlubny rekordzista pędził 140 km/h w obszarze zabudowanym! Stracił prawo jazdy na 3 miesiące oraz otrzymał wysoki mandat.

W piątek (29 marca)  policjanci ruchu drogowego na terenie naszego powiatu prowadzili akcję „Prędkość”. Główny celem akcji było zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach powiatu krasnostawskiego z powodu nadmiernej prędkości oraz zapewnienie szeroko rozumianego bezpieczeństwa na drodze w okresie przedświątecznym.

Policjanci w ramach akcji zatrzymali 65 kierujących niestosujących się do ograniczeń prędkości. Jeden z nich straciły prawo jazdy na 3 miesiące. 49-latek w obszarze zabudowanym, w miejscowości Bończa jechał z prędkością 140 km/h. Za przekroczenie prędkości o 90 km/h policjanci ukarali kierującego mandatem w wysokości 2500 zł a do jej indywidualne konta zostało dopisanych 15 punktów karnych. Mężczyzna stracił również prawo jazdy na 3 miesiące.

Policjanci każdego dnia reagują na przypadki łamania przepisów drogowych, eliminując tym samym potencjalne zagrożenia. Aby jednak na drogach było bezpiecznie, niezbędne jest zaangażowanie i odpowiedzialność samych kierowców. Nadmierna prędkość jest główną przyczyną wypadków.

st. sierż. Anna Chuszcza

Powrót na górę strony