Aktualności

Policjant po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę z sądowym zakazem jazdy

Służba pełniona w Policji nigdy nie kończy się w momencie zdjęcia munduru. Udowodnił to dzielnicowy z komendy w Krasnymstawie, który w czasie wolnym od służby zatrzymał kierującego motorowerem. 35-letni mieszkaniec gminy Krasnystaw miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie!

Wczoraj w godzinach popołudniowych na ulicy Rejowieckiej w Krasnymstawie policjant z krasnostawskiej komendy, będąc w czasie wolnym od służby, zauważył motorower, którego kierujący nie trzymał toru jazdy. Dodatkowo jego uwagę zwrócił fakt, że kierujący przewoził troje pasażerów! Żadna z osób znajdujących się na motorowerze nie posiadała kasku ochronnego. Mundurowy jechał za mężczyzną jednocześnie informując oficera dyżurnego o zaistniałej sytuacji. W trakcie jazdy kierujący „zaliczył” jeszcze jedno wykroczenie, nie zastosował się do znaku „STOP” na skrzyżowaniu. Ostatecznie dzielnicowy zatrzymał kierującego, którym okazał się 35-letni mieszkaniec gminy Krasnystaw. Okazało się, że mężczyzna ma w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu oraz orzeczony przez sąd 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów.

Teraz 35-latek za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Nie uniknie też odpowiedzialności za wykroczenia, które popełnił.

st. sierż. Anna Chuszcza

Powrót na górę strony