Aktualności

Pijany i bez uprawnień jechał motocyklem niedopuszczonym do ruchu

Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miał 41-latek, który wczoraj po południu jadąc drogą przez miejscowość Poperczyn motocyklem Keeway, stracił panowanie nad pojazdem i przewrócił się. Okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, a motocykl którym jechał nie jest dopuszczony do ruchu. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz wysoka grzywna.

Wczoraj około godziny 18:00 na numer alarmowy zadzwonił mężczyzna, który był świadkiem zdarzenia drogowego w miejscowości Poperczyn, gm. Żółkiewka. 41-letni mieszkaniec tej gminy jechał motocyklem Keeway, straciła panowanie nad pojazdem i przewrócił się. Na miejsce udali się policjanci z krasnostawskiej komendy policji oraz załoga karetki pogotowia. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości mężczyzny okazało się, że ma ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Mundurowi ustalili również, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, a motocykl, którym kierował nie jest dopuszczony do ruchu. 41-latek został przewieziony do szpitala w Krasnymstawie, gdzie został opatrzony. Na szczęście nie doznał poważnych obrażeń.

Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz wysoka grzywna. Sąd może także orzec wobec niego zakaz prowadzenia pojazdów.

st. sierż. Anna Chuszcza

Powrót na górę strony