Aktualności

Miała zarobić 1300 dolarów na inwestycji w akcje Baltic Pipe. Straciła 1000 złotych

72- letnia mieszkanka powiatu krasnostawskiego padła ofiarą oszusta, który na portalu społecznościowym umieścił ogłoszenie o możliwości zainwestowania w akcje gazociągu Baltic Pipe. Kobieta miała zarobić 1300 dolarów. W wyniku działania oszusta kobieta straciła 1000 złotych. Apelujemy o rozwagę! Nie daj się nabrać na oferty łatwego zarobku!

Wczoraj na komendę policji w Krasnymstawie zgłosiła się 72-letnia mieszkanka powiatu krasnostawskiego, która zgłosiła, że padła ofiarą oszustwa. Kobieta na jednym z popularnych portali społecznościowych znalazła ogłoszenie o możliwości zainwestowania w akcje gazociągu Baltic Pipe. W ogłoszeniu zamieszczony był formularz, który pokrzywdzona wypełniła. Następnie skontaktował się z nią mężczyzna, który poinstruował ją, że powinna wpłacić 1000 złotych na podane przez niego konto bankowe, co kobieta uczyniła. Oszust obiecywał 1300 dolarów zysku. Mężczyzna kontaktował się z 72-latką codziennie przez kilka dni informując ją o zyskach. Następnie kobieta dostała kolejne instrukcje. W celu wypłaty zarobionych pieniędzy miała założyć konto walutowe, co również zrobiła. Kolejnym krokiem, który miał przybliżyć kobietę do otrzymania pomnożonej gotówki było zainstalowanie kilku aplikacji oraz założyć kolejne konto, tym razem złotówkowe. Rozmówca tłumaczył kobiecie, że musi to zrobić, aby Policja nie zablokowała zyskanych środków. Kobieta udała się do jednego z banków, gdzie po opowiedzeniu powyższej historii została poinformowana, że najprawdopodobniej padła ofiarą oszustwa.

Apelujemy o rozwagę! Nie dajmy się nabrać na obiecywany łatwy zysk. Nie instalujmy na naszych urządzeniach żadnych aplikacji ani programów, co do których nie mamy pewności, że są bezpieczne. Nie klikajmy w przesłane nam linki.

 

st. sierż. Anna Chuszcza

Powrót na górę strony