Aktualności

Podsumowanie akcji „Prędkość”

Wczoraj funkcjonariusze ruchu drogowego w całym kraju prowadzili wzmożone działania kontrolne pod kryptonimem „Prędkość”. Celem głównym działań była poprawa bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu. Funkcjonariusze zatrzymali aż 96 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. Jedna osoba straciła prawo jazdy na 3 miesiące za przekroczenie prędkości o ponad 50 kilometry na godzinę.

Wczoraj policjanci w całym kraju prowadzili akcję „prędkość”. Działania prowadzone były w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności, pod nazwą ROADPOL Safety Days (Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego).

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego krasnostawskiej komendy w ramach akcji zatrzymali 96 kierujących niestosujących się do ograniczeń prędkości. Rekordzistką była 21-letnia kierująca skodą, która w obszarze zabudowanym, w miejscowości Olchowiec jechała z prędkością 109 km/h. Za przekroczenie prędkości o 59 km/h policjanci ukarali kierującą mandatem w wysokości 1500 złotych a do jej indywidualne konta zostało dopisanych 13 punktów karnych. Kobieta straciła również prawo jazdy na 3 miesiące.

Policjanci każdego dnia reagują na przypadki łamania przepisów drogowych, eliminując tym samym potencjalne zagrożenia. Aby jednak na drogach było bezpiecznie, niezbędne jest zaangażowanie i odpowiedzialność samych kierowców. Nadmierna prędkość jest główną przyczyną wypadków.

 

st. sierż. Anna Chuszcza

Powrót na górę strony