Aktualności

Sprzedawała perfumy. Straciła 10 tysięcy złotych

37-latka została oszukana podczas sprzedaży perfum za pośrednictwem popularnego portalu ogłoszeniowego. Kliknęła w przesłany przez oszusta link, a następnie wygenerowała i zatwierdziła kilka kodów blik. W efekcie straciła 10 tysięcy złotych. Sprzedajesz coś przez Internet? Uważaj!

Kilka dni temu na komendę Policji w Krasnymstawie stawiła się 37-letnia mieszkanka Warszawy, która zawiadomiła, że na jednym z portali ogłoszeniowych wystawiła na sprzedaż perfumy.

Za pośrednictwem tego portalu skontaktowała się z nią kobieta rzekomo zainteresowana zakupem. Przesłała ona pokrzywdzonej link, który przekierował ją na stronę łudząco przypominającą stronę firmy kurierskiej, a następnie na stronę jej banku. 37-latka zalogowała się na stronę banku. Następnie z kobietą skontaktował się mężczyzna, który przedstawił się jako pracownik firmy kurierskiej. Zaoferował on pomoc w realizacji transakcji. W pewnym momencie rozmówca stwierdził, że przez pomyłkę banku pokrzywdzonej z konta „kupującej” perfumy została pobrana wyższa kwota niż powinna. Kobieta myśląc, że pomaga przekazała mężczyźnie kilka kodów blik. W efekcie z jej konta zniknęło 10 tysięcy złotych!  

Pamiętaj! Weryfikuj kto i co do Ciebie pisze. Nie klikaj w nieznajome linki do stron. Czytaj każdą wiadomość z kodem autoryzacyjnym, którą dostaje z banku, zanim zatwierdzisz transakcję. Nie wpisuj nigdzie numeru swojej karty. Apelujemy o rozwagę i ostrożność. Nie daj się oszukać.

st. sierż. Anna Chuszcza

Powrót na górę strony