Aktualności

Nieszczęśliwy wypadek podczas prac polowych

Do nieszczęśliwego wypadku podczas prac polowych doszło wczoraj na terenie naszego powiatu. Niestety w wyniku zdarzenia 48 - letni mieszkaniec gminy Rudnik z urazem ręki został przetransportowany za pomocą załogi Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Lublinie. Apelujemy o wyobraźnię i rozsądek podczas wykonywania prac rolniczych, za każdym razem dokładnie upewnijmy się, czy taka czynność będzie bezpieczna.

Wczoraj około godziny 14:00 oficer dyżurny krasnostawskiej komendy policji został poinformowany o wypadku podczas wykonywania prac polowych, do którego doszło na terenie gminy Rudnik. Według wstępnych ustaleń 48 - letni mieszkaniec tej gminy wykonywał prace polowe ciągnikiem z podczepioną prasą. W wyniku niezachowania ostrożności, doznał poważnego urazu ręki. Na miejsce wezwano załogę Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, która przetransportowała poszkodowanego do szpitala w Lublinie. Mundurowi wyjaśnią teraz wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności podczas prac polowych. Najczęstszą przyczyną wypadków w rolnictwie  jest nieprzestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa, pośpiech, nieuwaga i zmęczenie. Wykonując prace w gospodarstwie, pamiętajmy by nie podchodzić do nich w sposób rutynowy. Z pozoru proste czynności wykonywane wbrew zasadom bezpieczeństwa mogą być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia.  

 

st. sierż. Anna Chuszcza

Powrót na górę strony