Aktualności

Dwa areszty za znęcanie się

Dwóch mężczyzn, podejrzanych o znęcanie się nad swoimi żonami zostało tymczasowo aresztowanych na 2 i 3 miesiące. Teraz agresorom grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Do dwóch interwencji domowych, dotyczących znęcania się doszło w piątek, 1 września br. Pierwszy z mężczyzn, 65-letni mieszkaniec gminy Rudnik, jak ustalili policjanci, od marca 2023 roku, będąc pod wpływem alkoholu znęcał się nad swoją żoną stosując wobec niej przemoc psychiczną i fizyczną – wyzywał, uderzał, popychał i groził jej pozbawieniem życia. Mężczyzna trafił do policyjnej celi, a policjanci gromadzili przeciwko podejrzanemu materiał dowodowy. Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się.

Sąd Rejonowy w Zamościu przychylił się do wniosku prokuratora i policjantów i zastosował wobec 65-latka areszt na okres 3 miesięcy.

Drugi z podejrzanych mężczyzn, 54-letni mieszkaniec gminy Krasnystaw również znęcał się nad swoją żoną. Zebrane przez policjantów materiały pozwoliły na przedstawienie podejrzanemu zarzutu znęcania się psychicznego i fizycznego. Mężczyzna miał znęcać się nad żoną od lipca 2023 roku w ten sposób, że wyzywał ją, wypędzał z domu oraz kierował wobec niej groźby pozbawienia życia.

Na wniosek prokuratury Sąd Rejonowy w Krasnymstawie zastosował wobec 54-latka środek zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy.

Obu agresorom grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Jeśli jesteś ofiarą znęcania się, jesteś jej świadkiem, bądź też posiadasz wiedzę na temat osób, które mogą być ofiarami znęcania się zareaguj.

Jeśli czujesz, że czyjeś bezpieczeństwo jest zagrożone – nie zastanawiaj się – natychmiast wezwij Policję, dzwoniąc na numer alarmowy 112. Możesz również zadzwonić na „Niebieską Linię” pod numer 800 120 002, gdzie możesz uzyskać informacje o tym jak pomóc ofierze przemocy w rodzinie, jak reagować na przemoc oraz o miejscach i formach pomocy w twojej najbliższej okolicy

starszy sierżant Anna Chuszcza

Powrót na górę strony