Aktualności

Rozmawiali o bezpieczeństwie i promowali zawód policjanta

Data publikacji 30.05.2023

Podczas imprez plenerowych w gminie Izbica i Siennica Różana, funkcjonariusze z krasnostawskiej komendy prezentowali sprzęt służbowy, a także przygotowali stoiska informacyjne, gdzie rozmawiali z całymi rodzinami o bezpieczeństwie i przestępczości na różnych obszarach. Spotkania były także świetną okazją do promocji zawodu policjanta. Wśród dzieci największą popularnością cieszył się nasz technik kryminalistyki, który oczarowywał je ,,sztuczkami” związanymi z zabezpieczaniem śladów.

mama z dzieckiem na tle radiowozu

W minioną niedzielę policjanci z krasnostawskiej jednostki policji uczestniczyli w kilku festynach rodzinnych organizowanych na terenie powiatu, między innymi w Izbicy i Siennicy Różanej, gdzie wystawili swoje stoiska edukacyjno – informacyjne. Poprzez świetną zabawę z najmłodszymi mundurowi przypominali dzieciom o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa zarówno w domu, jak i na drogach publicznych oraz w związku ze zbliżającym się okresem wakacyjnym.

policjantka z dziewczyną ubraną w strój ochronny

Z dorosłymi i młodzieżą poruszano tematy związane z szeroko – pojętą przestępczością, policjanci radzili co robić przy konkretnych sytuacjach rodzących przeróżne problemy. Całe rodziny miały okazję z bliska zobaczyć sprzęt policyjny wykorzystywany na co dzień w służbie przez funkcjonariuszy oraz siąść za kierownicą policyjnego radiowozu.

Niewątpliwie najwięszką atrakcję wzbudził nasz kolega – technik kryminalistyki, który oczarował dzieci ,,sztuczkami” stosowanymi w codziennej pracy podczas zabezpieczania śladów kryminalistycznych.

technik pobiera odciski


policjant pobiera odciski palców

Ponadto cykliści mogli skorzystać z okazji i oznakować swój rower.

policjant znakuje rower

Spotkanie było również świetną okazją do promocji zawodu policjanta. Mundurowi opowiadali o specyfice służby w różnych pionach i zachęcali do wstąpienia do naszej formacji.

 

podkomisarz Jolanta Babicz

Powrót na górę strony