Aktualności

Nieustąpienie pierwszeństwa i alkohol przyczynami poważnych zdarzeń drogowych

Data publikacji 28.05.2023

Krasnostawscy policjanci interweniowali wczoraj na dwóch poważnych zdarzeniach drogowych. Ponadto zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. W miejscowości Rożki – Kolonia kierujący Audi nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motocykliście, a w Fajsławicach nietrzeźwy kierowca Audi wypadł z drogi i wjechał w przepust. Mężczyzna miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci apelują o zdrowy rozsądek i zachowanie ostrożności na drodze!

Do pierwszego zdarzenia drogowego doszło wczoraj o godzinie 16:00 w miejscowości Rożki – Kolonia. Dyżurny krasnostawskiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie o potrąceniu motocyklisty. Na miejsce natychmiast skierowano służby ratunkowe. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, 26 – letni mieszkaniec powiatu zamojskiego kierujący samochodem osobowym marki Audi nie zachował szczególnej ostrożności i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu motocykliście doprowadzając do zderzenia pojazdów, w wyniku czego kierujący Hondą, 25 – letni mieszkaniec gminy Rudnik zjechał z drogi i przewrócił się. Mężczyzna został zabrany karetką pogotowia na oddział ratunkowy krasnostawskiego szpitala. Po badaniach okazało się, że nie doznał poważnych obrażeń ciała.

rozbity audi i policjant


policjant wykonuje oględziny miejsca zdarzenia

Kierowca Audi został ukarany wysokim mandatem karnym za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W drugim przypadku dyżurny krasnostawskich policjantów został poinformowany o samochodzie osobowym, który przed Fajsławicami wypadł z drogi, a kierowca prawdopodobnie jest nietrzeźwy.

Do zdarzenia doszło tuż przed godziną 19:00 na drodze krajowej DK17 na trasie Lublin – Fajsławice. Policjanci natychmiast udali się na miejsce interwencji. Jak ustalili, 26 – letni mieszkaniec gminy Fajsławice kierując samochodem osobowym marki Audi nie dostosował prędkości jazdy do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w przepust. Kiedy mundurowi przyjechali na miejsce mężczyzna siedział na siedzeniu pasażera i początkowo twierdził, że nie on kierował autem. Po zbadaniu 26 latka alkomatem, okazało się, że ma prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci podczas wykonywanych na miejscu czynności procesowych ustalili, że to jednak on był kierowcą pojazdu. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie będzie tłumaczył się przed sądem. Oprócz dotkliwych kar finansowych, zakazu prowadzenia pojazdów, grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.


Tego samego dnia wieczorem policjanci zatrzymali 52 – letniego mieszkańca gminy Rejowiec, który w miejscowości Wierzchowiny kierował samochodem osobowym marki Opel mając również prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Nie dość, że mężczyzna w takim stanie wsiadł za kierownicę, to po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że w kwietniu zatrzymano mu prawo jazdy w związku z przekroczeniem prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

Policjanci apelują o zdrowy rozsądek i o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Przypominamy, że dla osób, które po alkoholu zdecydują się jednak wsiąść za kierownicę, nie będzie żadnej taryfy ulgowej.

podkomisarz Jolanta Babicz

Powrót na górę strony