Aktualności

Dzień otwarty w krasnostawskiej komendzie

Data publikacji 11.05.2023

Wczoraj w Komendzie Powiatowej Policji w Krasnymstawie odbył się dzień otwarty naszej jednostki. Młodzi ludzie mogli z bliska zobaczyć jak wygląda służba w Policji, jakiego sprzętu używają na co dzień funkcjonariusze. Niewątpliwie największą atrakcją byli nasi koledzy z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Lublinie, którzy zaprezentowali swój sprzęt służbowy oraz opowiedzieli jak wygląda ich służba.

stoisko promocyjne Policji

Podczas wczorajszego dnia otwartego naszą komendę odwiedziła młodzież z Publicznej Szkoły Podstawowej numer 1 w Krasnymstawie. Dla naszych gości przygotowaliśmy wiele atrakcji. Niewątpliwie największą z nich byli nasi policyjni kontrterroryści, którzy na stoiskach promocyjnych zaprezentowali swój sprzęt służbowy, zapoznali młodzież z oczekiwaniami jakie stawia przed nimi rodzaj wykonywanych przez nich zadań.

na zdjęciu widać przedramie policjanta i karabinek


sprzęt na stoisku promocyjnym

Odwiedzający zapoznali się z pracą policjanta w poszczególnych wydziałach, dowiedzieli się jak wygląda ścieżka kariery funkcjonariusza i jakie predyspozycje decydują o wstąpieniu do konkretnego pionu. Młodzież dowiedziała się co tak naprawdę robi oficer dyżurny jednostki i kto może trafić do pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

Funkcjonariusze zaprezentowali również sprzęt wykorzystywany w czasie służby, w tym broń palną i sprzęt chroniący policjantów w trakcie zabezpieczania różnego rodzaju imprez, gdzie może zaistnieć konieczność zastosowania przez funkcjonariuszy środków przymusu bezpośredniego. Uczniowie mieli także możliwość obejrzenia radiowozu policyjnego z jego kompletnym wyposażeniem.

młodzież ogląda radiowóz


uczeń przebrany w strój zabezpieczejący policjanta

Uczniowie zapoznali się z procedurą kwalifikacyjną do służby w Policji, dowiedzieli się jak wygląda rekrutacja do naszej formacji. Młodzi ludzie nie kryli zainteresowania naszym zawodem, zadawali dużo pytań, na które dzielnie staraliśmy się odpowiadać mając nadzieję, że za kilka lat wybiorą tą niesamowicie ciekawą, atrakcyjną, pełną przygód i nowych wyzwań służbę wstępując w szeregi polskiej Policji.

na zdjęciu widać ramię policjanta i dzieci w tle

Przypominamy, że szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji można uzyskać na stronie internetowej Lubelskiej Policji pod linkiem lub też osobiście w naszej jednostce.

podkomisarz Jolanta Babicz

Powrót na górę strony