Aktualności

Nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną wypadku z udziałem cyklistki

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu było przyczyną wypadku drogowego z udziałem rowerzystki i samochodu osobowego, do którego doszło w niedzielę w Krasnymstawie. 68 – letnia rowerzystka na skrzyżowaniu ulic zderzyła się z Volkswagenem. Kobieta z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze!

Do tego wypadku drogowego doszło w niedzielę około godziny 18:00 na skrzyżowaniu ulic Tokarzewskiego i Granicznej w Krasnymstawie. Jak wynika z ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia, 68 letnia rowerzystka nie zachowała szczególnej ostrożności i nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu dla kierującego samochodem osobowym marki Volkswagen doprowadzając do zderzenia. Samochodem kierował 20 – latek. Kobieta z obrażeniami ciała została przewieziona na oddział ratunkowy krasnostawskiego szpitala. Oboje kierujący byli trzeźwi.

Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego wypadku drogowego i apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi na drodze. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych. Dlatego stosujmy się do przepisów i zachowajmy czujność na drodze.

podkomisarz Jolanta Babicz

Powrót na górę strony