Aktualności

Motocyklem uderzył w przepust. Był pijany i miał dożywotni zakaz

Prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie miał 43 – letni motocyklista, który wczoraj na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i w przydrożnym rowie uderzył w przepust. Mężczyznę zabrało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Dodatkowo prowadził motor wbrew dożywotniemu zakazowi prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 15:30 na terenie gminy Izbica. Dyżurny krasnostawskiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem motocyklisty, który prawdopodobnie jest pijany. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci i służby ratunkowe.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń mundurowych, 43 – letni mieszkaniec Izbicy jadąc motocyklem marki Honda na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, wjechał do rowu i uderzył w przepust. Na miejsce przyleciała jednostka Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, która zabrała mężczyznę do szpitala w Lublinie.

Po badaniu stanu trzeźwości okazało się, że 43 – latek miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto, po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych wyszło na jaw, że motocyklista ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Nieodpowiedzialny 43 – latek będzie odpowiadał przed Sądem. Oprócz dotkliwych konsekwencji finansowych grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy o zdrowy rozsądek! Zasada jest prosta: piłeś – nie jedź! Dla kierowców, którzy lekceważą przepisy nie będzie żadnej taryfy ulgowej.
 

podkomisarz Jolanta Babicz

Powrót na górę strony