Aktualności

Bezpieczny Maluch w Krasnymstawie

Data publikacji 13.01.2023

W powiecie krasnostawskim, podobnie jak w całym województwie lubelskim, policjanci prowadzą akcję informacyjno-edukacyjną „Bezpieczny Maluch”. Funkcjonariusze ruchu drogowego kontrolują kierowców zwracając szczególną uwagę na sposób przewożenia dzieci.

Od poniedziałku w godzinach porannych na terenie naszego powiatu można było spotkać policjantów w rejonach szkół, przedszkoli i innych placówek  opiekuńczo – wychowawczych. Ich główne działania skupiły się na  kontrolach kierujących pojazdami odwożących swoje pociechy do wyżej wymienionych instytucji. Policjanci zwracali szczególna uwagę na obowiązek korzystania z pasów bezpieczeństwa i właściwego przewożenia dzieci w pojazdach. Prowadzili także prelekcje dotyczące bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego celem podnoszenia świadomości obowiązku korzystania z fotelików i pasów bezpieczeństwa.

policjant kontroluję samochody przed szkołą

Na chwilę obecną  policjanci na ponad 100 przeprowadzonych kontroli ujawnili 2 przypadki niestosowania się przez kierujących z pasów bezpieczeństwa.  W związku z przeprowadzanymi kontrolami stanu trzeźwości kierowców nie ujawniono żadnej osoby będącej pod działaniem alkoholu.

Policjanci apelują o stosowanie się do przepisów związanych z przewożeniem osób. Traktujmy sprawę z odpowiednią powagą i rozsądnym podejściem - w końcu chodzi o nasze dzieci.

aspirant Jolanta Babicz

  • policjanci stoją przed szkołą, na zdjęciu widać również radiowóz policyjny
  • policjant kontroluje kierującą oplem
  • kontrola policyjna nagrana na wideorejestratorze
Powrót na górę strony