Aktualności

Seniorze nie daj się oszukać!

Data publikacji 14.12.2022

W Krasnostawskim Domu Kultury odbyło się spotkanie z seniorami, podczas którego omówione zostały najczęściej stosowane przez oszustów metody działania takie jak na wnuczka, na urzędnika, na policjanta czy na wypadek. Teoria została poparta wieloma przykładami z życia i policyjnego doświadczenia. Wszystko po to, żeby uchronić naszych seniorów przed utratą oszczędności.

seniorze nie daj się oszukać

Do tego spotkania doszło w ubiegłym tygodniu w Krasnostawskim Domu Kultury. Dzielnicowy Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie młodszy aspirant Kamil Miszczak wspólnie z Panią Krystyną Starczewską Powiatowym Rzecznikiem Praw Konsumenta rozmawiali z seniorami o najczęściej stosowanych praktykach przy oszustwach. Omawiali liczne przykłady oszustw oraz prezentowali filmy poruszające wspomnianą tematykę.  

policjant prowadzi spotkanie

Prowadzący spotkanie apelowali o ostrożność w kontaktach z nieznajomymi. Podkreślali, aby nie przekazywać pieniędzy obcym osobom, ani nie przelewać pieniędzy na wskazane konto bankowe, aby nie działać w pośpiechu. Przestrzegali przed wpuszczaniem do domu osób obcych, którzy podszywają się pod pracowników administracji, opieki. Zazwyczaj schemat jest podobny - jedna osoba zagaduje, a kolejne przeczesują mieszkanie.

policjant wygłasza prelekcję

Mundurowi przestrzegali przed uczestnictwem na różnego rodzaju pokazach na których oferowane są ,,cud produkty”. Niejednokrotnie na tego typu spotkaniach nieświadomie seniorzy podpisują umowy o kredyt bądź kupują różnego rodzaju produkty za znacznie zawyżoną cenę.

Głównym celem tego spotkania było poszerzanie świadomości uczestników, tak aby w przyszłości czujność zagrożonych osób była jak największa. Mamy nadzieję, że wiedza zdobyta przez seniorów w trakcie spotkań, przekazywana będzie w środowisku sąsiedzkim oraz wśród najbliższych i tym sposobem nie damy się oszukać!

aspirant Jolanta Babicz

Powrót na górę strony