Aktualności

O odblaskach i bezpieczeństwie z dziećmi

Data publikacji 04.12.2022

Policjanci z krasnostawskiej komendy w ramach akcji ,, Świeć przykładem” uczą najmłodszych dlaczego tak ważne jest noszenie elementów odblaskowych. Przypominają również o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach publicznych. Przy okazji odwiedzin w szkole dzieci poznały także jak wygląda praca policjanta oraz nauczyły się podstawowych zasad bezpiecznych zachowań.

Policjanci odwiedzili uczniów 3 klasy Szkoły Podstawowej numer 4 w Krasnymstawie. W trakcie spotkania Dzielnicowy młodszy aspirant Stanisław Pigłowski przypomniał zasady bezpiecznego poruszania się po drodze publicznej oraz poza nią, wytłumaczył dzieciom jak ważne jest stosowanie elementów odblaskowych, tak abyśmy zawsze byli widoczni i przede wszystkim bezpieczni na drodze.

policjant pokazuje wyposażenie funckjonariusza

Podczas wspólnych zajęć dzieci mogły przekonać się jak wygląda zawód policjanta i jakie wyposażenie na służbie posiada każdy funkcjonariusz. Niewątpliwie największa atrakcją były dwa radiowozy policyjne, które były bardzo oblegane przez najmłodszych.

dzieci razem z policjantem oglądają radiowóz

W trakcie spotkania policjant rozmawiał z wychowankami szkoły o podstawowych zasadach bezpiecznych zachowań oraz przedstawił kilka filmów prezentujących właściwe zachowanie pieszego uczestnika ruchu drogowego. W międzyczasie dzielnie odpowiadał na przeróżne pytania zadawane przez dzieci.

 

aspirant Jolanta Babicz

  • dzieci oglądają sprzęt policyjny
  • dzieci oglądają policyjny radiowóz
  • dzieci oglądają radiowóz
Powrót na górę strony