Aktualności

Policjanci na Dniach Otwartych w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej

Data publikacji 01.10.2022

Policjanci z Krasnegostawu uczestniczyli wczoraj w dniach otwartych zorganizowanych przez Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej pod hasłem: ,,Szanuj życie! Bezpieczna praca w gospodarstwie rolnym”. Mundurowi podczas prelekcji, w której uczestniczyła młodzież i dorośli, podkreślali jak ważne jest zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym na wsi przy intensywnym użytkowaniu pojazdów oraz maszyn rolniczych. Była to również świetna okazja, aby zaprezentować młodzieży i okolicznym mieszkańcom policyjny sprzęt używany w codziennej służbie, a także poznać tajniki naszej pracy.

na zdjęciu widać policjantów stojących ook radiowozu

Motywem przewodnim wczorajszych dni otwartych było hasło: ,,Szanuj życie! Bezpieczna praca w gospodarstwie rolnym”. Policjanci z Komendy Policji w Krasnymstawie korzystając z zaproszenia dyrekcji Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej wygłosili specjalnie przygotowaną prelekcję tłumacząc podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym na wsi, a także podczas użytkowania różnego rodzaju pojazdów i maszyn rolniczych. Mundurowi podkreślali jak ważne jest stosowanie się do zasad ruchu drogowego, zwłaszcza po zmianach w przepisach obowiązujących od 17 września bieżącego roku.

na zdjęciu widać funkcjonariuszy policji na stanowisku promocyjnym


policjanci prowadzą prelekcję

Na zorganizowanym wczoraj festynie można było obejrzeć sprzęt używany przez policjantów w codziennej służbie, zgłębić tajniki pracy policyjnej, dowiedzieć się jak zostać policjantem, a także osobiście porozmawiać z funkcjonariuszami o ich codziennych zmaganiach na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego. Jak zawsze, ogromnym zainteresowaniem cieszył się nasz czworonożny funkcjonariusz – ,,Cygan", który pilnował, aby cała impreza przebiegła zgodnie z planem.

na zdjęciu widać policjanta i psa słuzbowego, wokoło stoją dzieci i młodzież


na zdjęciu widać policjanta z psem słzbowym oraz grupę młodzieży

Braliśmy również udział w specjalnym, dynamicznym pokazie zorganizowanym wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krasnymstawie oraz ratownikami ze Stacji Ratownictwa Medycznego, gdzie zabezpieczaliśmy miejsce zdarzenia rolniczego sprzętu ciężkiego w gospodarstwie rolnym. Najmłodszym rozdawaliśmy materiały promocyjne oraz gadżety promujące służbę w Policji.

na zdjęciu widać radiowóz policyjny i zabezpieczone miejsce zdarzenia drogowego


na zdjęciu widać inscenizację wypadku drogowego oraz pracujące na miejscu zdarzenia służby

Aby zapobiegać niepotrzebnym wypadkom apelujemy o rozwagę i szczególną ostrożność podczas wykonywania prac polowych i podczas użytkowania maszyn rolniczych. Pamiętajmy, że chwila nieuwagi, niezachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa, zmęczenie, a także rutyna może doprowadzić do nieszczęścia.Pamiętajmy, aby nie pozostawiać najmłodszych samych w pobliżu maszyn i bez nadzoru. Poza tym, angażując dzieci do pomocy w gospodarstwie, nie należy powierzać im prac przekraczających ich możliwości fizyczne.

aspirant Jolanta Babicz

Powrót na górę strony